Ako často dostanete možnosť vypočuť si niektorý z klasických slovenských či českých „slaďákov“ s hudobným doprovodom symfonického orchestra?

Táto zaujímavá a hlavne uchu každého, menšieho i väčšieho romantika, lahodiaca kombinácia prichádza na ojedinelom CD s názvom Nezabudnuteľné lásky.
Tradičné melódie romantických skladieb boli nanovo nahraté Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu pod taktovkou dirigenta Mária Košika. Samotní interpreti boli nápadom a výsledkom spolupráce nadšení a pozitívne reakcie fanúšikov na seba nenechali dlho čakať.

Klasiky „Pěkná, pěkná, pěkná“ od Janka Ledeckého, ktorú si po prvom počutí zamilujete a inak ju už počuť chcieť nebudete, „Milujem se čím dál víc“ od Petra Kotvalda, ktorá vďaka orchestru dostane neskutočnú silu, či Hammelova nádherne znejúca „Čierna ruža“ plus ďalšie.

Nezabudnuteľné lásky by nemali chýbať v zbierke každého, kto sa rád nechá unášať tónmi pomalších, príjemných a vyznaniami nabitých piesní. Príjemným prekvapením je energická novinka, československý duet „Čas odpouští“ v podaní Elis Mraz a Michala Vargu. V tomto duete sa nájde každý, kto už má za sebou vážnejší vzťah.

Autor: Soňa Karavasileva

Share in
Tagged in