Biografia

Ľuboš Šrámek je držiteľom ceny RHA za jazzový album roka 2015 a ceny Esprit za rok 2019. Je autorom 7 hudobných nosičov. 15 rokov tvorí súčasť medzinárodnej jazzovej scény. Spolupracoval s osobnosťami svetového jazzu akými sú: PeterErskine, Miroslav Vitouš, Peter Lipa, Tom Harrell, Johnathan Blake, Drew Gress, či Tibor Farkaš. V súčasnosti je členom viacerých odborných porôt (Krištáľové krídlo, Slovenská jazzová spoločnosť, Hudobné centrum). Ako pedagóg pôsobí na JAMU v Brne a je pravidelným lektorom na viacerých jazzových workshopoch doma i v zahraničí (Grécko, Česká republika). Jeho
kompozície a aranžmány hrali telesá ako Štátna filharmónia Košice, SKO Bohdana Warchala, ŠKO Žilina, Moyzesovo kvarteto, Mucha Quartet, Gustav Brom Big Band, CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica, Budapest Modern Art Orchestra a iné.

Ľuboš Šrámek je klavirista, producent a skladateľ. Držiteľ najprestížnejšieho domáceho hudobného ocenenia Radio_Head Awards v kategórii Jazzová hudba za rok 2015. Na svojich albumoch spolupracoval s hudobníkmi ako Peter Erskine, JD Walter, Johnathan Blake a iní.

Skladateľ, aranžér, pedagóg a klavirista Ľuboš Šrámek pripravil nový autorský album. Tento album vznikal celý rok. Nahrávalo sa vo Viedni, v ďalekom New Yorku i v domácej Bratislave. Účinkuje na ňom viac ako 20 špičkových umelcov. Medzi interprétmi nájdete také mená americkej jazzovej scény akými sú: kontrabasista Lonnie Plaxico, bubeník Taru Alexander, či spevák JD Walter. Ďalej spomeniem aj našich interprétov ako: Mucha Quartet, dychové kvinteto pod vedením Branislava Dugoviča, David Hodek, Juraj Griglák, Kristína Mihaľová, Anita Soul, Peter Adamov, Sisa Michalidesová, Erik Rothenstein, Štefan Bartuš a iní.

Zostaňme v kontakte

Roman Pták
Assistant Artist Manager
+421 905 452 926
romanptak1@gmail.com

Ak máte akékoľvek otázky, pošlite nám správu a my sa vám čoskoro ozveme

Ukážky z tvorby

Odporúčaný album

My shows

Duis dolor tellus, faucibus non ligula ac, fringilla porttitor eros. Cras sagittis eleifend erat ac fringilla. Proin ac odio et neque vulputate tempus at vel justo. Maecenas semper imperdiet euismod. Donec tempor erat vel scelerisque tincidunt. Sed sagittis purus orci, eu auctor lectus placerat vel. Nunc imperdiet tincidunt volutpat. Duis ac semper purus. Nunc mauris magna, ornare at lorem et, sollicitudin dapibus tortor.

12.6.2024 @
000
00
00
00