EP album MARIÁN VARGA IN MEMORIAM (Live) obsahuje diela zaznamenané na spomienkovom podujatí s názvom Marián Varga in Memoriam so Symfonickým orchestrom uskutočnenom 28.1.2018 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.
Predmetné diela boli prevedené pod taktovkou významného slovenského dirigenta Adriána Kokoša v interpretácii Symfonického orchestra, Detského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu, kapely Collegium Musicum, a sólistov Bernardetta Šuňavská (Hammond a koncertný organ), Fero Griglák (gitara), Fedor Frešo (basgitara), Martin Valihora (bicie), Pavol Hammel (spev), Andrea Zimányiová (spev), Michal Varga (spev), Magdaléna Izakovičová (violončelo), Milan Hradil (klávesy), Martina Pepuchová (flauta) a ďalších.
Marián Varga In Memoriam je nádherná koncertná pocta Mariánovi Vargovi, na ktorej sa už sám nemohol zúčastniť. Zároveń je to pocta spoluzakladateľovi skupiny Collegium Musicum – Fedorovi Frešovi a jeho posledné verejné vystúpenie s kapelou Collegium Musicum. Bernardetta Šuňavská za hammondom a koncertným organom opäť oživila vo svojej bravúrnej interpretácii nezabudnuteľné kusy Mariána Vargu.
EP album vyšiel s finančnou podporou: Logo SOZA
Stream this album on

  • RELEASE DATE /2021
  • LABEL /La Plata Production